pH000

pH-- | ništ

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
ph000
"Pravda" a pravda...
 
ja-som ja
ja-som ja | 14.2.2022 14:31

Nie je to celkom pravda, Rusi sa pridali asi po 2 týždňoch, Slovenský štát sa tiež pridal a zabral pár prihraničných poľských obcí.


pH--
pH-- | 14.2.2022 15:00

Rusi sa na tomto delení Poľska dohodli s Hitlerom vopred (vid neverejná doložka nemecko-sovietskej zmluvy o neútočení), až na základe tejto zmluvy si (týždeň po jej podpise) Hitler trúfol zaútočiť na Poľsko (s ktorým mal ZSSR zmluvu o neútočení!). To, že Rusi počkali dva týždne, kým poliaci stiahli všetky sily na nemecký front, a potom vpadli Poliakom do chrbta, je len dokreslením Stalinovho charakteru (dtto "pomoc" varšavskému povstaniu, o Katyni ani nehovoriac). Pokiaľ ide o Slovenský štát, áno, aj my sme si urvali kúsok územia, ale je otázne, nakoľko to bol suverénny štát a nakoľko len Tiso tancoval, ako mu Hitler pískal. Podobne, ako sa v 1968 pripojili "spriatelené armády" k Rusom pri obsadzovaní Československa len zato, že sme si dovolili tváriť sa, že sme suverénna krajina.
PS https://en.wiki...erman_copy).gif


suse
suse | 15.2.2022 09:59

Upresnim, boli to nacisti, sovieti a u nas ludaci (ano dnes sa volaju Kotlebovci a tvrdia, ze to USA rozputali 2sv).


| 15.2.2022 16:28

pH-- Pokiaľ ide o Slovensko, nebolo to tak, že zabrali to územie, ktoré krátko predtým Poľsko zabralo nám?
Ak si myslíte, že Tiso tancoval, ako mu Hitler pískal, je jasné že máte veľké medzeri v znalostiach našich dejín. Tí, čo tancovali podľa Hitlera, boli okolo Tuku a Macha. Tiso viac ráz jasne odmietol tancovať podľa Hitlera. Napr. keď Hitler v Berlíne tlačil, aby vyhlásil Slovenskú republiku, Tiso to odmietol, že to môže len slovenský parlament, a tak sa potom aj stalo. Alebo keď Tiso osobne prinútil nemeckých vojakov otvoriť vlak (tuším vo Vajnoroch), v ktorom prevážali Židov z Rakúska do Poľska, aby im dali napiť a najesť... A takýchto momentov bolo mnoho.


casemx
casemx | 15.2.2022 17:55

Glorifikujes TISA? Zbytocne, vsetky zverstva sa stali za jeho vlady, vpad na polske uzemie spolu s wermachtom, 2 divizie vyslane do ruska spolu s wermachtomom. Vsetky fabriky odovzdane nemeckemu priemyslu na zbrojenie.

Vyvoz zidov dohodnuty v berline, arizacia slovenska, bez spravneho genetickeho arijskeho zakladu si si v urade neskrtol...


Dalo by sa toho popisat vela.


ja-som ja
ja-som ja | 15.2.2022 20:43

Hahaha, Tiso osobne dal napiť židom, ktorých poslal na smrť, vtipné..
Keď dal zastaviť vlak, tak len preto, aby tam ešte pár židov vopchal.
Tie fašistické rozprávky sú fakt dobré, na čom fičia?


| 16.2.2022 08:41

Tiez ma pobavilo, ze Tiszo József dal zastavit nejaky vlak, aby dal napit zidom :D To tak vo vlhkom sne nejakeho blahovca mozno..


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader