pH000

pH-- | ništ

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
ph000
Putin odstupuje! Zdroj: az247.cz
 
Mick
Mick | 16.5.2022 19:34

Ten talent objavil az teraz? Kolko rokov premrhal ako prezident.


Xytrolin
Xytrolin | 16.5.2022 21:53

Nie je podstatné byť náborár, ale ruský prezident ;) Bez toho si zlý náborár! :)


trombon
trombon | 16.5.2022 21:57

on sam sa o tom talente dozvedel az teraz, v tom je ten problem


Xytrolin
Xytrolin | 16.5.2022 22:00

@trombon: No tento jeho talent existoval aj skôr, ale navonok sa predral a naplno zaskvel, až keď sa navonok a naplno zaskveli schopnosti červenej armády (ktorej je asi aj vrchným veliteľom, či?)


trombon
trombon | 16.5.2022 22:10

no ved to, ze on sam teraz pochopil,dufam, ze cervena armada a cely ten hlupy system, ktory vladne v rusku je cista potemkinovska megametropola


AP
AP | 17.5.2022 08:48

Je vrchným veliteľom ozbrojených síl.
Priam putinkinovská. :D


mod
mod | 17.5.2022 11:18

Niekde som čítal že po katastrofálnom neúspechu prvej fázy vojny na Ukrajine (snaha obsadiť Kyjev a zvrhnúť vládu) odvolal Putler velenie a vraj tomu cirkusu teraz šéfuje sám. Výsledky už vidíme. Katastrofa ktorú predvádzali doteraz sa zmenila na megakatastrofu viď. masaker pri Bilohrivke kde im zlikvidovali celú operačnú skupinu. Z 550 vojakov sa vraj vrátilo 65!!! To či je to výsledok Putlerovho velenia alebo nie je nepodstatné. Vojnu vedú totálne katastrofálne a preto ju prehrajú. Hlavne by sme si mali zapamätať že ruská armáda nie je druhá najsilnejšia a ani nikdy nebola. Jej "sila" je vytvorená akurát propagandou. V roku 1939 sa tejto armáde postavilo Fínsko ktoré je počtom obyvateľov takmer úplne identické so slovenskom a ubránili sa aj keď im svoloč ukradla časti karelie. Vôbec by som nebol proti ak by si Fínsko teraz zabralo späť ukradnuté územia s vedomím toho že sa Rusi nemajú čím brániť keďže všetko čo bolo pojazdné/funkčne evidentne poslali na Ukrajinu a aj tam im už dochádza ľudská sila aj technika. Ak by do ruskej karelie vtrhla 200 tisícová špičkovo po zuby vyzbrojená armáda na základe zimnej vojny so špičkovým výcvikom tak by boli do pár dní v Petrohrade ak by sa im zachcelo. Nemusia byť sami. Gruzínci by si mohli zobrať Abcházsko a Osetsko, Moldavsko by mohlo získať ukradnuté Podnestersko a Čína by si mohla zobrať vonkajšie mandžusko. Ak som niečo vynechal dopíšte.


AP
AP | 17.5.2022 12:17

Neviem, či by svet bol nadšený z posilnenia Číny. Tam existuje režim, popri ktorom je Putin amatér. Problém vidím aj s Abcházskom a Južným Osetskom, tam sa proti pripojeniu postaví obyvateľstvo. Oni Gruzínci to v týchto regiónoch v minulosti dosť pokašlali, začiatkom 90. rokov tam prebehli dosť krvavé vojny. Plus, ak by sa pod útok dostalo priamo ruské územie, zrejme by Rusi použili jadrové zbrane.


Xytrolin
Xytrolin | 17.5.2022 12:43

@nod: To sú úplne zcestné fantázie, pokiaľ má RF taktické JZ a rakety stredného doletu. Snáď si nemyslíš, že by sa na to len tak prizerali... To by bola konečná.


mod
mod | 17.5.2022 14:02

AP aj Xytrolin: obidvaja vychádzate z chybného predpokladu čo to je taktická jadrová zbraň ktorý tu vytvorila dezinfoscéna a Ruska propaganda. Citujem: "Tam by sa to mohlo stať. Ale musíme si uvedomiť, že taktická jadrová zbraň má mocnosť zhruba okolo pol kilotony, možno trochu viac. Určite sa však nepribližuje ráži zbraní, ktoré použili v Hirošime-Nagasaki. Chcem tým povedať, že aj keby Putin použil takúto zbraň, dôsledky budú viac-menej lokálne,“ vyhlásila Drábová." https://www.akt...-zasadny-odkaz/

Použitie takýchto zbraní by vytvorilo malé neobývateľné miesta odhadom s polomerom max. pár km. Výsledok by bola prehra Putina lebo ak by chcel tieto územia neskôr začleniť do Ruska tak by to bol iba problém.

AP: čo sa týka odporu Osetov a Abchazcov je na tom čosi pravdy aj keď nie úplne. O to mi však nešlo. Odporúčam knihu T. Forroa Donbas - svadba v hotely vojna. Tam časť putovania donbasom po roku 2014 strávil s bývalým poradcom gruzínskeho prezidenta Sakašviliho - Mamuka ktorý bojoval v týchto vojnách už od 14 rokov. Abchazci a Oseti si užili aj Rusov. Napríklad beslanský masaker za ktorým som hlboko presvedčený stojí Putin. Domáci obyvatelia mnohokrát potvrdili že niekoľko dni pred masakrom sa pohybovali v meste agenti tajných služieb.


AP
AP | 17.5.2022 15:05

Práve naopak, malé taktické zbrane s malým dopadom viac zvádzajú na použitie, pretože vytvoria malú neobývateľnú oblasť. Tá sa izoluje (viď Černobyľ a okolie) a ide sa ďalej. Okrem toho by ich skôr použili na toho, kto im ide to územie obsadiť, než priamo na obsadzované územie. To, čo hovorila Drábová bolo na upokojenie obyvateľstva, že nás by nejaká radiácia pri použití jadrových zbraní neohrozila.
Beslan bol v ruskom Severnom Osetsku, u Gruzínska ide o Južné Osetsko, tam majú iné skúsenosti, hlavne s gruzínskym nacionalizmom. Južné Osetsko prišlo o autonómiu a de facto bolo cieľom Gruzínska ich asimilovať. Keď si majú vybrať medzi Rusmi a Gruzíncami, zatiaľ si vyberajú skôr Rusov ako menšie zlo. Aj keď asi najradšej by boli nezávislí, zase pripojením k Rusku by sa z ich pohľadu osetský národ zjednotil.
Inak pri tom Beslane, myslíš, že ruskí agenti presvedčili pár desiatok separatistov/radikálov, aby zajali deti v škole? Alebo tí separatisti boli v skutočnosti ruskí tajní (a potom sa tam nechali postrieľať a vyhodiť do vzduchu)? To mi príde pritiahnuté za vlasy.


Xytrolin
Xytrolin | 17.5.2022 17:13

@mod:Úplne presne Ti to vysvetlil AT. Čiže: valí sa na nás 20tis vojakov z Fínska aj s materiálom... Čo urobí naše delostrelectvo a raketové vojsko? Čo asi nabijú do hlavíc? Keď je už teraz z ukrajinského vývoja jasné, že konvenčne by to neustáli? Veď to Peskov povedal jasne, ak by existenčne bola ohrozená RF, tak siahnu po JZ. A bohužiaľ v Európe nemajú v tomto sparingpartnera. Teraz sa trošku vylepšila situácia pre Slovensko, s tými 4 Patriotmi, ale ak by vzduchom poletovali taktické JZ raketky, tak daj ruku do ohňa, že všetky neprejdú. A zrazu nemáš Slovnaft, Malacky, Sliač, Mochovce, Bohunice, Trenčín, U.S. Steel Košice, Veľké Kapušany...


AP
AP | 17.5.2022 19:23

Jo mimochodom, v Malackách včera prišlo k výbuchu v továrni IKEA. Čudujem sa, že nevyrojili špekulácie. Švédska firma, chcú do NATO, naša vojenská základňa 7 kilometrov vzdušnou čiarou...


Xytrolin
Xytrolin | 17.5.2022 21:40

@AP: No ak sa nevyrojili, tak už sa vyroja! :) Vieš, že sem chodí nepochop, či?


AP
AP | 17.5.2022 21:42

A myslíš, že nepochop z toho obviní Rusov? :D


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader