pH000

pH-- | ništ

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
ph000
Vraj bruselské sankcie ničia Maďarsko... Zdroj: FB maďarskej vlády /Napunk
 
mod
mod | 19.10.2022 01:11

Úplne by stačilo zablokovať eurofondy na ktorých rozkrádaní je Orban zavisli


mod
mod | 19.10.2022 01:11

Závislý


Hovado
Hovado | 19.10.2022 06:12

Treba si nájsť vnútorného nepriateľa, čo tam po tom že tam vonku je skutočný


mj
mj | 19.10.2022 07:50

bolo by to treba vyuzit a vyburcovat ich k odchodu z EU.


mod
mod | 19.10.2022 09:15

Keď sa to tak vezme tak Maďari sú vlastne Rusi. Pochádzajú pôvodne od rieky Ob v západnej Sibíri za Uralom (jazyk tamojších etník Mansov a Chantov je veľmi podobný maďarčine dodnes) https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Star%C3%AD_Ma%C4%8Fari keď tak ľúbia materské Rusko veď ich tu nikto nedrží, nech sa vrátia odkiaľ prišli. V eu bude bez nich lepšie keďže úlohou Orbánovho Maďarska je eu iba rozkladať. Rusi ich privítajú určite s otvorenou náručou. V 56. už dostali promo verziu bratskej lásky tak načo čakať. Hlavne nech sú radi že ešte za ten Ural nestihli doraziť lebo zrovna tam prebieha etnická čistka … pardón… mobilizácia.


tmiro
tmiro | 19.10.2022 10:40

Madari su ugrofini
Nie som odbornik, len tak z brucha tusim, ze ugrofinske kmene obyvaju zalesnene uzemia vychodnej europy od finska ku takmer ciernemu moru kde sa zacinaju stepi.
O madaroch sa vravelo ze pochadzaju od cierneho mora pripadne ze kocovali na uzemi medzi ciernym a kaspickym morom

Pri rozvrateni mozno chazarskej alebo nejakej rise sa pecenehovia tkaciki k ciernemu moru a vytlaciki cast madarov za karpaty

Zaujimavost ohladom madarov z davnej minulosti je ze ako ugrofinske kmene boli polnohospodari ale pod vplyvom kocovnickych tureckych susedov presli na kocovanie za stadami.
Pri uteku do europy zo stepi sa k madarskemu kmenovemu zvazu pridali aj nejake turecke kmene, ktore zanechali v jazyku pár slov turkickeho pôvodu


mod
mod | 19.10.2022 17:20

Tmiro. Definícia ugrofinov: Ugrofíni sú národy a národnosti, ktorých jazyky patria do ugrofínskej vetvy uralskej jazykovej rodiny: Maďari, Fíni, Kareli, Estónci, Laponci, Mordvania, Marijčania, Udmurti, Komijčania, Chantovia, Vepsovia, Mansovia a Ižorči.
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Ugrof%C3%ADni

Ide teda o národy od Fínska a estónska cez Karéliu až za Ural. S čiernym morom nemajú nič spoločne,. Nie všetky ugrofinske národy si navzájom rozumejú (tak ako je to vo väčšine prípadov medzi slovanmi) napríklad Maďar absolútne nerozumie Fínovi ale ich jazyk znie veľmi podobne. Maďari však rozumejú dvom malým národom za uralom (mansovia a chantovia) s nimi majú zároveň na základe výskumov aj najväčšiu genetickú zhodu.


mod
mod | 19.10.2022 17:23

Tu je mapa so znázornením časti ktoré sú ugrifinske https://upload....ric_peoples.png


Hovado
Hovado | 19.10.2022 17:51

Dnesni Maďari sú geneticky slovania


Nathanael
Nathanael | 19.10.2022 18:27

Hovado: Prípadne Turci...


mod
mod | 19.10.2022 18:40

Hovado: v súčasnosti už áno. Podľa https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fari by mali mať už iba 5% genómu od svojich predkov zo západnej hranice Ázie (Ural). Po ceste do europy prechádzali dnešnou Ukrajinou okolo čierneho mora (na to možno narážal tmiro) a malo ich byť keď tu dorazili okolo 100 až 250 tisíc. Ked si zoberieš koľko tu žilo Slovanov tak musel prevládnuť slovansky génom za tie roky čo sú tu. Odlišnú náturu od Slovanov majú však dodnes. Povedal by som že je odlišná práve na taký ázijský spôsob. Kým Slovania si tu v Európe akosi kľudne nažívajú oni stále snívajú ako získajú felvidek, Sedmohradsko atd. Iba snívajú. Bez cudzej pomoci len ich vlastnými silami nedokážu z týchto území získať nič. Zmôžu sa akurát na nejaké provokácie s kupovaním pamiatok https://www.sta...a-sa-neodmieta/ alebo organizovaním promadarskych provokačných akcii na týchto uzemiach https://www.akt...v-sedmohradsku/ Preto tak ľúbia Rusko lebo keby tu prisli Rusi ako sa vyhráža Putin tak by mali parťáka ktorý by dokázal zmeniť pomery. Rovnaký sen má aj Srbsko. Dnes už však vieme že ani Rusko ich nespasí. Nedokáže prejsť pár km cez Ukrajinu nie to ešte dobyť pol europy (vďaka bohu za nato).


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader